Haber

Aydın Trafik Denetleme Şubesi, YKS’den önce korna çalmama çağrısı yaptı

Aydın Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Eğitim Ofisi Çalışanı, 17-18 Haziran tarihlerinde yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi vatandaşları trafikte duyarlı olmaya ve korna çalmamaya davet etti.

Yurt genelinde olduğu gibi Aydın’da da birçok öğrencinin geleceği için değerli sınavlardan biri olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için geri sayım başladı. Bu çerçevede harekete geçen Aydın Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, sınava girecek öğrencilerin motivasyonunu bozmamak ve dikkatlerini dağıtmamak için ‘Sınav Günü Kornaya Çalmayın, Sessiz Olun’ sloganıyla örnek bir çalışmaya imza attı. YKS’ye girin. Trafikte korna çalarak öğrencilerin dikkatlerinin dağılmaması gerektiğine dikkat çekilen etkinlikte trafik polisleri, sürücüleri ve vatandaşları duyarlı olmaya davet ederek bilgilendirici afişler dağıttı. Çalışmada vatandaşlara sınav öncesi gürültü konusunda uyarılarda bulunularak, okul çevresinde gürültü oluşturacak, öğrencilerin konsantrasyonunu bozacak ve dikkatlerini dağıtacak hareketlerden kaçınılması, sürücülerin kornaya basılmaması istendi. korna.

Aydın Türk Chopper Motosiklet Kulübü üyeleri, trafik ekiplerine takviye vererek, adayları rahatsız etmemek adına sınav günlerinde motosiklet kullanmayacaklarını belirtti. – AYDIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu