Ekonomi

Goldman Sachs dördüncü çeyrekte beklentilerin üzerinde kar elde etti

Goldman Sachs Grup A.Ş.Hisse senedi alım satım birimi, analistlerin beklediğinin üç katı gelir elde ederek kar tahminlerini aştı.

Goldman’ın varlık ve servet bölümü, bir finansal yönetim işletmesinin satışına bağlı kazançla son iki yılın en yüksek üç aylık gelirini elde etti. Bu, sabit gelirli ticaret sonuçlarının ve beklentilerin altında kalan yatırım bankacılığı ücretlerinin dengelenmesine yardımcı oldu.

CEO David SüleymanSalı günü yaptığı açıklamada. “Bu, Goldman Sachs için bir eylem yılı oldu. 2023’te başardıklarımız, açık ve akıcı stratejimizle birleştiğinde, bize 2024 için daha da güçlü bir platform bırakıyor.”söz konusu.

Hisse senedi alım satım kısmı yaklaşık %26 artışla 2,61 milyar dolar gelir elde etti.

Banka, dördüncü çeyrekte, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7 artışla 11,3 milyar dolar gelir bildirdi ve 2,01 milyar dolar, yani hisse başına 5,48 dolar net kar bildirdi. Net kâr bir önceki yıla göre yüzde 51, dağıtılabilir hisse başına kâr ise yüzde 65 arttı.

2023 yılının tamamında gelirler yüzde 2 düşüşle 46,3 milyar dolara, net kâr yüzde 24 düşüşle 8,5 milyar dolara, hisse başına kazanç ise yüzde 24 düşüşle 22,87 dolara geriledi.

Goldman’ın varlık ve servet yönetimi işi, önceki yıla göre %23 artışla 4,39 milyar dolar gelir elde etti.

Yönetim altındaki varlıklar yıl içinde %10 artışla 2,81 trilyon dolara ulaştı.

Forex Haber Merkezi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu