Haber

Manavgat’ta yangın mağdurları için yapılan 297 konutun kura çekimi yarın yapılacak.

Antalya’nın Manavgat ilçesinde yangından etkilenen vatandaşlar için 297 konutun kura töreni AFAD’a uygun olarak yarın Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılacak.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Antalya’nın 4 ilçesine bağlı 45 köy ve mahallede geçen yıl meydana gelen yangının ardından çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Antalya’nın Manavgat, Akseki, Alanya ve Gündoğdu ilçelerinde çıkan yangında hasar gören ve yerinde yapılamayan konutların belirlenen toplu alanlara yapılması sürecinde kura aşaması devam ediyor.

Yangında büyük hasar gören ev, iş yeri, depo, ahır ve ahırlarda yapılan hasar tespit çalışmalarının ardından TOKİ tarafından ihalesi tamamlanan ve inşaatı devam eden 900 konuttan 193’ü konut talep eden vatandaşlara teslim edildi. yararlanıcılar Bakanlık tarafından

Manavgat Gençlik Merkezi Mehmet Akif Ersoy, AFAD’a uygun olarak inşaatı tamamlanan ve devam eden toplam 297 konut için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve TOKİ tarafından çekilecek. SporSalonu’nda yapılacak törende çekilecek.

Kura çekimi yapılacak 297 konuttan tamamlanan 150 adedi hak sahiplerine teslim edilecek olup, yapımı devam eden 147 konutun da kısa sürede teslim edilmesi planlanıyor.

Böylece bugüne kadar hak sahiplerine teslim edilen konut sayısı 343’e ulaşacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu