Haber

Öğrencisinin ailesinden öğretmene taşlı saldırı

DİYARBAKIR’ın Çınar ilçesinde sınıf öğretmeni Mehmet Gümüş’e (28), okula davet ettiği öğrencinin ailesinin taşlı saldırısına uğradı. Öğretmen arkadaşları tarafından kurtarılan ve başına dikiş atılan Gümüş aileye şikayette bulunurken olay güvenlik kamerasına yansıdı.

Çınar ilçesine bağlı Yaprakbaşı İlkokulu’nda sınıf öğretmeni olarak görev yapan Mehmet Gümüş, arkadaşlarının eşyalarını izinsiz alan, akranlarını taciz eden, okulda sorumsuzca davranan öğrencisi CT’yi uyararak ailesine haber verdi. Ancak öğrencisinin davranışlarında olumlu bir gelişme olmayınca Gümüş, ailesini okula davet etti. Öğrencinin annesi DT ile diğer çocukları YT, (20) ve ET (24) okula gelerek müdür odasında çay içtiler ve öğretmen Mehmet Gümüş ile görüştüler. Bir süre sonra ‘İşimiz var’ diyerek dışarı çıkan aile üyeleri, arkasını dönüp kapıyı kapatarak ellerinde taşlarla Gümüş öğretmene saldırdı. Başından yaralanan Mehmet Gümüş, öğretmen arkadaşları tarafından kurtarılarak odadan çıkarıldı. Gümüş’ün odadan yaralı olarak çıkması okulun güvenlik kameralarına yansıdı.

Okul yönetiminin çağırdığı sağlık ekibi, Gümüş öğretmenin başına dikiş attı. Mehmet Gümüş, Aşağıkonak Köyü Polis Karakoluna giderek aileden şikayetçi oldu.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu